شناخت مشخصات سوله استاندارد یک ضرورت غیر قابل انکار در زمان خرید و یا اجاره سوله است. امروزه سوله های متفاوت با ابعاد مختلف و کاربری متنوع در اقصی نقاط کشور ساخته می شوند. این سوله ها اغلب با قیمت های غیر واقعی به فروش رسیده و یا اجاره داده می شوند. کسب اطلاعات مفید و کاربردی در این زمینه می تواند شما را جهت خرید و یا اجاره یک سوله استاندارد با قیمت مناسب یاری نماید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مشخصات کلی سوله استاندارد

سوله ای که از یک طراحی فنی و معماری صحیح برخوردار باشد باید کیفیت مطلوب را جهت کاربری مورد نیاز شما نیز داشته باشد تا بتوانیم به آن برچسب سوله استاندارد نهیم. سوله ای که علاوه بر مشخصات مذکور با سرمایه قابل قبولی ساخته شده باشد نیز از مهمترین عوامل تاثیر گذار در خرید سوله استاندارد است. بنابراین می توان مشخصات سوله استاندارد را با توجه به مفاهیم ذیل بررسی نمود:

-          ابعاد سوله از حیث طول و ارتفاع

-          کاربری سوله

-          سرمایه مورد نیاز جهت خرید سوله و یا اجاره آن

ابعاد سوله استاندارد

در زمان خرید و یا اجاره سوله هیچ کدام از موارد و مشخصات آن به اندازه ابعاد سوله قابل اهمیت نیست. ابعاد سوله شامل طول و عرض و از همه مهمتر ارتفاع سوله است.

سوله با توجه به نوع کاربری دارای ابعاد متفاوتی است اما گسترده ترین نوع فعالیت و کاربری نیز اجازه ساخت سوله استاندارد با طول بیش از 90 متر را نمی دهد. سوله ممکن است با طول بیشتری طراحی گردد اما هرگز در زمره یک سوله استاندارد قرار نخواهد گرفت.

عرض سوله شامل دهانه و یا دهانه های سوله نیز خواهد بود. عرض سوله استاندارد با توجه به طول آن بین 20 تا 35 متر متغیر است. دقت کنید که ستون های موجود در میانه دهانه های سوله نیز اگر دارای فواصل کمتر و یا بیشتر از 6 تا 9 متر باشند، از محدوده استاندارد سازی سوله خارج می باشند.

ارتفاع سوله های استاندارد در یک محدوده کاملا متغیر قرار دارد. در واقع ارتفاع سوله مهمترین مشخصه تعیین کننده کاربری سوله است. این ارتفاع ممکن است از 4 تا 25 متر متغیر باشد. شیب سوله نیز یکی از پارامترهای مهم در شناخت سوله استاندارد است. شیب یک سوله استاندارد ده درصد الی سی درصد خواهد بود.

کاربری سوله

سوله ها اصولا کاربری تجاری دارند با این حال در حوزه تجارت نیز انواع کاربری با فعالیت های سبک تا سنگین، خرد تا کلان و محلی تا ملی و یا حتی بین المللی وجود دارد. در زمان خرید و یا اجاره سوله باید محدوده فعالیت تجاری خود را مشخص نمایید. دقت در نوع کاربری با دقت در ابعاد سوله همراه خواهد بود.

سوله ها برای افعال تجاری مختلفی از جمله تولید کالاهای مصرفی، تعمیرگاه ها، انباری ها و مواردی از این قبیل مورد استفاده واقع می گردند. در صورتی که فعالیت تجاری شما در یک سطح گسترده قرار داشته باشد ناگزیر از خرید سوله و یا اجاره آن با ابعاد گسترده و ارتفاع مناسب خواهید بود اما در صورتی که فعالیت مورد نظر شما در یک سطح عمده قرار ندارد می توانید به خرید و یا اجاره سوله هایی با ابعاد کمتر اکتفا نمایید.

سرمایه مورد نیاز جهت خرید سوله و یا اجاره آن

بودجه افراد در رابطه با ایجاد یک فعالیت تجاری مشترک، کاملا با یکدیگر متفاوت است. چنین تمایزی سطح فعالیت یک فرد را گسترده  و سطح فعالیت دیگری را کاهش می دهد. تفاوت در سطح فعالیت های مورد نظر با کاربری یکسان،  لزوم خرید و یا اجاره سوله با مساحت  و ارتفاع مشخص را نمایان می سازد. بنابراین باید با توجه به بودجه های متفاوت سوله های استاندارد را طراحی نمود.

یکی از عمده ترین تصمیمات اخذ شده در این خصوص، اجاره سوله به جای خرید آن است. اجاره سوله می تواند سطح فعالیت تجاری یک فرد را با توجه به بودجه محدود وی گسترش داده و موقعیت های برتری را ایجاد نماید.

مشخصات فنی سوله استاندارد

جهت خرید و یا اجاره سوله استاندارد علاوه بر مشخصات کلی که ذکر کردیم، باید مشخصات فنی را نیز مورد توجه قرار دهیم. مشخصات کلی پیش گفته بدون دریافت مشاوره از متخصصین این عرصه نیز قابل درک است اما در خصوص بررسی مشخصات فنی یک سوله باید از یک مهندس و یا معمار متبحر در این عرصه یاری بگیرید، چرا که خود شخصا قادر به بررسی نکات ذیل نمی باشید. این مشخصات عبارتند از:

-          ستون ها و فریم های محکم با ایستایی کامل بدون تاب و یا احتمال تاب برداشتن

  • امکان نصب و بازکردن چند باره سازه های بکار رفته در ساختمان و طراحی سوله
  •  رنگ مناسب و اپوکسی سوله بویژه در مناطق مرطوب
  • مقاومت بسیار زیاد در آن حد که از سازه های بکار رفته در طراحی سوله انتظار می رود

فروش سوله استاندارد

با توجه به افزایش آگاهی و اطلاعات مردم و افرادی که قصد ایجاد یک فعالیت تجاری را دارند در خصوص کیفیت و طراحی سازه های مهندسی شده و با کیفیت مقبول سازمان های داخلی و حتی بین المللی امروزه اغلب تولید کنندگان سعی در طراحی و ساخت سوله های استاندارد با توجه به امکانات موجود در سطح داخلی می نمایند. با این حال از این امر نباید غافل گردید که بسیاری از قیمت های درج شده در خصوص فروش سوله و یا خرید سوله و یا حتی اجاره سوله هرگز با کیفیت آن ها تناسب ندارد.

قیمت خرید و اجاره سوله استاندارد

ارائه یک قیمت مشخص و ثابت با توجه به تفاوت های محسوس در مساحت، ارتفاع، کاربری، جنس مصالح، درجه کیفیت و مواردی از این قبیل امکان پذیر نبوده و شرایط اقتصادی کنونی و عدم ثبات در ارزش نرخ ریال نیز مزید بر علت شده است. جهت اطلاع از قیمت سوله استاندارد و یا قیمت سوله اجاره ای می توانید به شماره های درج شده در وب سایت سوله یاب تماس بگیرید.

خرید سوله استاندارد

در صورتی که از لحاظ اقتصادی بودجه و سرمایه لازم جهت خرید سوله را دارا هستید، پیشنهاد می کنیم در این خصوص عجله نکنید، چرا که خرید سوله یک امر کاملا تخصصی است و عدم توجه به یک سری از مسائل فنی می تواند خسارات بسیاری را برای فعالیت تجاری شما به دنبال داشته باشد. در خصوص مشاوره خرید سوله می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را در خصوص خرید یک سوله مناسب به دست آورید.

اجاره سوله استاندارد

سوله ای که در دوران طراحی، ساخت و فعالیت تجاری امتحان خود را پس داده باشد و در عین حال به علت دست دوم بودن افت قیمت نیز پیدا کرده است یکی از بهترین گزینه های ممکن برای افرادی است که جهت شروع فعالیت تجاری خود از سرمایه کمتر و بودجه پایین تری در مقایسه با رقبای خود برخوردارند. جهت اجاره سوله استاندارد دست دوم نیز می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت سوله یاب تماس بگیرید.