سوله به عنوان سازه ای برای نگهداری محصولات تولیدی کارخانه های مختلف شناخته میشود. استفاده از سوله به عنوان انبار یکی از ده ها مورد کارایی سوله می باشد. از آنجایی سوله ها انواع مختلفی دارند قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با سوله تیر ورقی اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم از این رو توصیه می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

سوله تیرورقی چیست؟

سوله تیر ورقی را می توان اولین نوع سوله تولیدی در ایران دانست. این مدل از سوله به دلیل نقص هایی که در ساخت آن وجود داشت رفته رفته از چرخه تولید سوله کنار گذاشته شد و یا حداقل سفارش ساخت آن به حداقل ممکن در میان مدل های جدید تر سوله رسیده است.

همانطور که میدانید پیشرفت روز افزون دانش در زمینه های مختلف موجبات خلق لوازم و و روش های تولیدی مختلف و به روز تر می شود و ساخت سوله نیز از این قاعده مستثنی نمانده و با پیشرفت علم سوله سازی همینک شاهد تولید سوله های مختلف در ایران هستیم که هر یک از آنها از ویژگی های منحصر به فرد خود برخوردار هستند و سعی شده است تا هر مدل نسبت به مدل قبل تر از خود از عیب های کمتری برخوردار باشد.

ویژگی های سوله تیر ورقی

از آنجایی که سوله تیر ورقی امکان نصب انواع جرثقیل را در خود دارند باعث شدند تا از آنها در صنایع مختلف بکار گیری شود. سوله تیر ورقی از جنس فولاد خام تولید شده و به همین دلیل وزن سازه آن بسیار سنگین خواهد بود و امکان اینکه بتوان ششکل ظاهری آنها را تغییر داد بسیار محدود است.

سوله تیر ورقی نسبت به مدل های به روزی که امروزه تولید می شوند از استحکام و انسجام کمتری بر خوردار هستند و تحمل وزن ها و بارهای وارده به خود را کمتر از مدل های پیشرفته تر خود دارند. همچنین این نوع از سوله مقاومت بسیار کمتری در برابر زلزله و طوفان نیز از خود به نمایش می گذارند.

ااز جمله مهم ترین ویژگی هایی که شاید بتوان آنرا یک برتری برای سوله تیر ورقی دانست قابل بازیافت بودن قطعات به کاربرده شده در ساختار آن است.

با توجه به اینکه معایب سوله تیر ورقی نسبت به مزایای آن بسیار بیشتر بوده است امروزه از سوله های یو بی ام و خرپایی بیشتر برای انبار نمودن کالاها و یا راه اندازی خط تولید در یک سوله استفاده می شود.

ساخت سوله تیرورقی

یکی از مهم ترین اهدافی که در ساخت سوله های امروزی دنبال می شود آن است که با استفاده از سازه های فولادی از پیش ساخته شده هزینه تمام شده ساخت سوله و همچنین وزن نهایی آن را به حد مطلوبی کاهش دهند. مطمئنا رسیدن به چنین اهدافی نیازمند استفاده از روش ها و ساختار خاصی است که مهندسین و شرکت های سوله سازی به این مورد توجه ویژه ای دارند.

ساخت سوله های تیرورقی دارای محدودیتهایی است که عاملی خواهند بود که استفاده از این مدل سوله ها روز به روز کاهش یابند. یکی از جلمهه مهم ترین اجزای سوله های تیر ورقی وال پست است که نیروها و فشارهایی که به دیوار سوله وارد می شود را به فریم منتقل می کنند. شکل ظاهری که برای این سوله ها در نظر گرفته می شود به صورت ستون طراحی می شود و در انتهای سوله نصب می شوند. از دیگر اجزای تشکیل دهنده سوله های تیر ورقی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تکیه گاه جرثقیل ها

پیچ و مهره ها

قاب اصلی سوله

بولت

میل مهار

آبچکان

کف ستون

سایبان

پرلین

مزایای سوله های تیرورقی

امکان نصب چرثقیل سقفی در سوله تیرورقی امکان پذیر است

قطعات سازه به خوبی بازیافت خواهند شد

سوله های تیرورقی به خوبی و آسانی جا به جا می شوند و می توان مکان نصب آنها را تغییر داد

معایب سوله های تیرورقی

ابعاد دهانه این این سوله ها دارای محدودیت هایی بوده و همین امر ممکن است برای استفاده از آنها نیز محدودیتهایی به وجود آورد

سوله های تیرورقی از وزن بسیار بالایی برخوردار هستند.

هزینه ساخت سوله تیرورقی بسیار بالا است

سرعت ساخت سوله تیرورقی نسبت به سایر سوله ها پایین است

ساخت، فروش و اجازه سوله با سوله یاب

در صورتی که برای انبار نمودن محصولات تولیدی کارخانه خود و یا گسترش خط تولید آن و یا هر منظور دیگری به سوله نیازمند هستید می توانید همینک با شماره های موجود بر روی سایت سوله یاب تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید.