سوله‌ها امروزه به یکی از مهمترین ارکان راه اندازی یک واحد تجاری و یا محلی مناسب برای گسترش تجارت تبدیل شده‌اند و به همین علت مورد توجه بسیاری از شرکت های مربوط به ساخت سازه های فلزی هستند. با توجه به افزایش استقبال از ساخت و تولید سوله خرپایی می توان گفت این سازه فلزی هم اکنون پر رونق ترین سوله موجود در ایران است.

سوله خرپایی دارای ویژگی های بخصوص و مزایای بسیاری بوده و در مقایسه با انواع سوله تیرورقی و سوله یو بی ام کمترین محدودیت ممکن را دارا است. بسیاری از معماران و مهندسان این عرصه سوله خرپایی را به عنوان یک سازه بدون محدودیت معرفی می کنند و عقیده دارند تکنولوژی قرن بیست و یکم به راحتی قادر به یافتن یک جایگزین بهتر و مناسب تر از سوله خرپایی برای بسیاری از واحدهای تولیدی اعم از صنعتی و غیر صنعتی نخواهد بود.

مشخصات سوله خرپایی

سوله خرپایی با استفاده از طراحی اسکلت بدنی چارپایان و با استفاده از قوطی های پروفیل به مرحله اجرا می رسد و با توجه به نحوه قرار گیری پاها، استحکام فوق العاده ای در برابر نیروهای رانشی همچون پس لرزه و حتی زمین لرزه دارد. طراحی آن توسط تیم های کاملا حرفه ای متشکل از مهندسین متخصص و گرافیست های متبحر با توجه به علوم هندسی صورت گرفته و به تایید سازمان های مربوطه می رسد.

در واقع این سوله یک سازه فلزی بدون محدودیت طراحی و بدون محدودیت متراژ در ساخت دهانه بوده و در بخشی از اسکلت فلزی خود استفاده از فولاد را برای استحکام مطمئن و مبتنی بر قواعد رعایت امنیت بکار گرفته است و در مقابل دیگر ارکان سازه را با هدف کاهش هزینه های ساخت به صورت سبک راه اندازی نموده و در نهایت یک سوله مناسب با قابلیت جابجایی را خلق کرده است.

ضرورت ساخت سوله خرپایی

سوله ها زمانی که برای اولین بار طراحی و ساخته شدند اهداف تجاری و اقتصادی کلانی را دنبال می نمودند با این حال انواع سوله های سنتی و حتی برخی سازه های مدرن با محدودیت های مختلفی واجه بودند و برای برخی از اهداف اولیه ساخت ساز سوله ها مناسب نبودند. به عنوان مثال می توان به سوله تیرورقی به عنوان سنتی ترین و سنگین ترین سوله موجود اشاره کرد که با توجه به وزن سازه، قیمت تمام شده آن بسیار بالا و سرعت ساخت آن بسیار پایین بود.

 سوله یو بی ام نیز با محدودیت های مختلفی از حیث متراژ سالن و متراژ دهانه و بکارگیری جرثقیل ها و همچنین بکارگیری عایق پلی اورتان مواجه می باشد و به همین علت برای بسیاری از واحدهای تجاری مناسب نخواهد بود. با  این  حال سوله خرپایی با مرتفع نمودن تمامی این مسائل، برترین سازه فلزی در قرن حاضر تا به  امروز بوده است.

مزایای سوله خرپایی

همانگونه که مورد اشاره واقع شد علاوه بر سوله خرپایی، سوله تیرورقی و سوله یو بی ام نیز وجود دارد. سوله خرپایی در مقایسه با این سوله ها دارای مزایای بسیاری از حیث طراحی و اجرا است. مزایای این سوله را می توان به صورت ذیل بیان نمود:

 • عدم محدودیت متراژ در ساخت دهانه
 • عدم محدودیت متراژ در ساخت سالن
 • عدم محدودیت ارتفاع
 • عدم محدودیت کاربری
 • امکان نصب جرثقیل دیواری و جرثقیل سقفی
 • طراحی زیبا و منحصر بفرد
 • مقاومت در برابر زلزله و تکان های ناگهانی
 • سرعت بسیار زیاد در ساخت و اجرا
 • قابلیت جابجایی
 • هزینه بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر
 • سرعت ساخت و اجرای بسیار زیاد
 • عدم استفاده از عایق پلی اورتان

کاربری سوله خرپایی

اقسام مختلف سوله با انواع کاربری صنعتی و غیر صنعتی تولید می شوند اما سوله تیرورقی و سوله یو بی ام با انواع محدودیت در نوع کاربری مواجه بوده و این امر باعث شده است تا درصد تولید و ساخت این دو نوع سوله در مقایسه با ساخت و فروش سوله خرپایی کمتر باشد. سوله خرپایی در تمامی واحدهای تولیدی و یا به عنوان مکان نگهداری هواپیماها و تعمیرگاه های گسترده و همچنین به عنوان یک مرکز بهداشتی - پزشکی کاربرد داشته و با محدودیت خاصی روبرو نیست.

تنها محدودیتی که در خصوص خرید و یا اجاره سوله خرپایی وجود دارد میزان مساحت سالن، متراژ دهانه، ارتفاع سقف و مواردی از این دست است که با توجه به نوع کاربری و فعالیت تجاری متفاوت خواهد بود. این محدودیت ها با توجه به نوع کاربری مورد نظر تشخیص داده شده و مورد سنجش قرار می گیرند.

هزینه سوله خرپایی

قیمت تمام شده سوله خرپایی در مقایسه با دیگر انواع سوله ها کاملا منطقی و مقرون به صرفه است. هزینه این سوله با توجه به قیمت پروفیل و میزان فولاد استفاده شده و همچنین تکنیک ها و تخصص های بکار رفته به علاوه دستمزد گروه طراحی تعیین می گردد.

در صورتی که با توجه به نوع فعالیت خود ملزم به خرید سوله خرپایی شده اید می توانید جهت اطلاع از قیمت ها به وب سایت سوله یاب مراجعه کنید. وب سایت ما در آگهی های درج شده قیمت سوله خرپایی دست دوم را نیز درج نموده و با توجه به رونق فروش سوله خرپایی قطعا قادر به انتخاب یک گزینه مطلوب خواهید بود.

جهت اطلاع از قیمت سوله خرپایی اجاره ای نیز می توانید به صفحات اجاره این سازه فلزی در وب سایت ما مراجعه نموده و اطلاعات لازم را بدست آورید.

اجاره و خرید سوله خرپایی

در صورتی که هر یک از سوله های خرپایی موجود بر روی وب سایت سوله یاب را پسندیده اید می توانید جهت دریافت مشاوره لازم با شماره تلفن های درج شده در وب سایت ما تماس بگیرید. در زمان مشاوره شما می توانید هر گونه سوال فنی و تخصصی در خصوص سوله مورد نظر و یا دیگر انواع  سوله های موجود در وب سایت را مطرح نموده و پاسخ لازم را دریافت نمایید.

وب سایت سوله یاب کیفیت و استحکام سازه ها و تناسب قیمت هر آگهی را با توجه به نوع سوله برای شما تایید نموده و ضمانت  لازم را  در این خصوص به مشتریان خود عرضه می کند. در صورت تمایل به خرید سوله خرپایی و یا اجاره این سازه فلزی پر کاربرد با شماره تلفن های موجود تماس گرفته و جهت خرید اقدام کنید.