6 نکته مهم در اجاره سوله و املاک صنعتی
اجاره سوله صنعتی به جای خرید یا ساخت آن می تواند یک حرکت هوشمندانه برای شرکت شما باشد. به خصوص اگر مطمئن نیستید که برای طولانی مدت در همان مکان باقی خواهید ماند.

اجاره سوله صنعتی به جای خرید یا ساخت آن می تواند یک حرکت هوشمندانه برای شرکت شما باشد. به خصوص اگر مطمئن نیستید که برای طولانی مدت در همان مکان باقی خواهید ماند. برای اطمینان از انتخاب سوله مناسب برای اجاره، به نکات زیر توجه کنید.

1. به ارتفاع سوله توجه کنید

هنگامی که یک فضای اداری را اجاره می کنید، معمولاً فقط مساحت واحدها را در نظر می گیرید تا مطمئن شوید که فضای کافی برای تیم خود دارید. برای سوله صنعتی، لازم است که علاوه بر طول و عرض، به ارتفاع سوله نیز توجه کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که سقف سوله که در نظر دارید به اندازه کافی بلند هستند تا ماشین آلات و تجهیزات را در خود جای دهند.

2. حمل و نقل را در نظر بگیرید

قبل از امضای قرارداد اجاره، حتما به این فکر کنید که چه نوع مصالحی در فضای صنعتی شما وارد و خارج می شود. برای حمل و نقل آنها از چه نوع کامیون هایی استفاده می شود و آیا فضای کافی برای مانور آنها در اطراف ساختمان وجود دارد؟ همچنین باید ناحیه بارگیری را از جهت سهولت ورود و خروج ارزیابی کنید.

3. ایمنی را در اولویت قرار دهید

ایمنی محل کار همیشه در اولویت قرار دارد، اما در تاسیسات صنعتی اهمیت ویژه ای دارد. اطمینان حاصل کنید که فضایی که اجاره می کنید با تمام استانداردهای ایمنی مطابقت دارد. علاوه بر این، باید بررسی کنید که سیستم های اطفاء حریق و تهویه کاملاً استاندارد و سالم هستند. امنیت یکی دیگر از نکات مهم است. چه نوع سیستم هایی برای محافظت از تیم و دارایی شما وجود دارد؟

4. محدودیت های منطقه ای را فراموش نکنید

بسیاری از جوامع قوانین سختگیرانه ای در مورد اینکه چه نوع عملیات صنعتی را می توان در منطق مختلف انجام داد، دارند. قبل از امضای قرارداد اجاره، مطمئن شوید که منطقه ای که در نظر دارید به درستی برای خط کسب و کار شما منطقه بندی شده است تا از دردسرهای بزرگ و خطر جریمه های پرهزینه جلوگیری کنید.

5. سهولت رفت و آمد پرسنل مهم است

مکان جدید شما چقدر برای کارمندان شما مناسب خواهد بود؟ اگر مکانی را در یک منطقه دورافتاده در نظر می گیرید، توجه کنید که آیا کارمندان شما به وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی دارند؟ نکته مهم دیگر موضوع پارکینگ است. آیا جای پارک کافی در زمان شروع ساعت کار و یا زمان تعویض شیفت وجود دارد؟ اگر به دنبال نقطه ای در یک مجتمع صنعتی هستید، آیا فضای شما دارای پارکینگ اختصاصی است؟ اگر نه، بررسی کنید که در زمان های مختلف روز فضای کافی برای پارک کارمندانتان وجود دارد یا خیر؟

6. منطقه را بشناسید

در مورد مکانی که در نظر دارید تحقیق کنید تا متوجه شوید که آیا رقبای اصلی در این نزدیکی وجود داردند یا خیر. همچنین از نرخ اجاره ملک های مشابه با آنچه در نظر دارید آگاهی بدست آورید. در این صورت در زمان مذاکره برتری خواهید داشت.

منبع

اشتراک گذاری: